23 maja 2016

To skomplikowane - recenzja

W gronie moich znajomych na facebooku znalazłoby się kilka osób które w polu dotyczącym informacji o związku zaznaczyli: To skomplikowane. Nie wiem co nimi kierowało przy wyborze właśnie tej opcji. Może tak jak Julie główna bohaterka nowej powieści Jessicy Park również umawiają się z kimś kogo nigdy nie widzieli na własne oczy? Taki związek może być zdecydowanie skomplikowany.
W książce To skomplikowane poznajemy historię Julie, która właśnie rozpoczyna studia w Bostonie. Dziewczyna przyjeżdża do nowego miasta i od razu musi poradzić sobie z nieoczekiwanymi problemami. Okazuje się, że została oszukana i mieszkanie w którym miała zatrzymać się na studiach jest… restauracją serwującą burrito.

Na szczęście dzięki pomocy swojej mamy, znajduje dach nad głową u rodziny Watkinsów. Julie poznaję członków całej rodziny: Matta – zdolnego studenta, z którym najlepiej komunikować się przez internet, Celest - 12 letnią dziewczynkę, która inteligencją przewyższa inne dzieci w swoim wieku, jednak jeśli chodzi o jej  rozwój emocjonalny tu sprawa bardziej się komplikuje. Są jeszcze rodzice,  a raczej ich nie ma bo większość swojego czasu spędzają w pracy. Nie wolno zapomnieć o płaskim Finnie, który stał się pełnoprawnym członkiem rodziny chociaż jest … z kartonu. Płaski Finn jest kopią Finna tym razem z krwi i kości, bratem Celest i Matta, który aktualnie podróżuje po świecie pracując jako wolontariusz. Prawdziwego Finna nasza bohaterka ma okazję poznać online. Zaczyna korespondować z nim przez internet i powoli się zakochiwać. Co wyniknie z relacji tych dwojga? Musicie koniecznie przeczytać!Julie przekraczając próg domu Watkinsów nie wie, że jej obecność i decyzje jakie podejmie zmienią dotychczasowe życie tej rodziny. Na jaw wyjdą skrywane tajemnice i sekrety. Ujawnienie bolesnej prawdy sprawi, że wszystko stanie się inne niż dotychczas.

Już teraz mogę Wam powiedzieć, że  finał książki jest po prostu miażdżący! Muszę przyznać, że nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Książkę czyta się spokojnie, kolejne wydarzenia następują po sobie aż tu nagle jestem wbita w fotel i krzyczę ,,Niemożliwe’’!. Chociaż równie dobrze mogłabym zawołać – To skomplikowane.
Powieść napisana jest z humorem i pomimo lekkiego stylu autorka porusza w niej naprawdę ważne kwestie takie jak: problemy emocjonalne, wyobcowanie,  nieobecność rodziców w życiu dorastającego dziecka.  Warto polecić tę powieść młodzieży. Na pewno czytając nie będą się nudzić. Mając 25 lat również możecie ją przeczytać i do tego Was zachęcam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. Chętnie odwiedzę również Twoją stronę. Polubiłeś mój fanpage? Dziękuje, możesz liczyć na rewanż :)

TOP